Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiřičky


 Oddíl Jiřičky vznikl v roce 1997 oddělením od oddílu Orlíci. Scházíme se každý pátek od 16 do 18:30 hodin v naší klubovně v Rabštejnské Lhotě.

 Prvními členy našeho oddílu bylo 9 Jiřiček a jejich vedoucí Irena Štollová. Poté procházel oddíl šťastnými chvílemi, zdolával však i strmé stezky a úskalí.      

 Největší radost však máme ze společně prožitých chvil. Mezi ně patří i cesta za pokladem krále Ašóka, na kterou jsme se vydali v červnu 2002. Král Ašók nás svými zprávami zavedl až k prastarému Žižkovu dubu nedaleko zříceniny hradu Lichnice. Poklad jsme však objevili až v září zakopán u pomníku bývalé a dnes již skoro zapomenuté vodní tvrze Kozojedy.

V tomto oddíle se snažíme ukázat svým členům kouzlo a tajemství samotné přírody. Rovněž lásku člověka k člověku ale i lásku člověka k přírodě. A také sílu a hodnotu přátelství, doprovázeného radostí obyčejného života, které pramení z her a činností tohoto oddílu a celé naší organizace Vlčata.

Jak je mnohým známo, nejlepší způsob jak se mohou děti něčemu přiučit a porozumět je HRA. A proto i letos společně prožíváme, při celoroční hře zvané: VE JMÉNU ZÁKONA, velká dobrodružství. Justiční soud vyslal známého šerifa Emeta Winciho, aby vyhledal Jiřičky a společně tak s jejich pomocí překazil zákeřné plány zlých pohádkových postav. Ale záchrana mírumilovných pohádkových postav nebude vůbec snadná. Podaří se neohroženým Jiřičkám  a statečnému šerifovi zachránit celou pohádkovou říši před hroznými úmysly zlých loupežníků, strašidel a čarodějnic? 

Nezbívá než věřit, že Jiřičky a šerif zvítězí. Držme jim tedy palce :-) 


     

Obrazek