Jdi na obsah Jdi na menu
 


13.výprava

10. 4. 2010

13. výprava za poznáním


Heslo: Plaveme po proudu

 

Tak jsme se opět sešli. Nasedli jsme v Chrudimi do vlaku, který nás dovezl do již známého Předhradí odkud jsme se vydali na cestu. Dneska jsme k hradu nešli, ale vzali jsme to oklikou rovnou k řece a dál po červené, aspoň kousek, protože pak se nám červená ztratila, ale brzy jsme ji zase našli. Když jsme se ocitli na prvním mostě, tak jsem zjistila, že červená nás vynese obloukem od řeky a tak jsem se rozhodla, že půjdeme podél vody. Prošli jsme bývalím lomem, kde jsme se společně všichni vyfotili a pak už jsme konečně byli u vody a postupovali po kamenech po proudu. Ještě jsme vypustili lodičky, které Martina, Denisa a Janča vyrobili a jen co odpluli, tak jsme pokračovali. Cestou jsme pak ještě na jednu z jich narazili a popostrčili jsme ji dál po proudu. Protože jsme před sebou měli skálu, kterou bychom museli buď obplavat, nebo přelézt, museli jsme vystoupat do kopce až nahoru a skálu obejít. Cestou zase zpátky dolů k řece jsme posbírali peří z káněte a opět pokračovali po proudu až jsme došli na hrad Košumberk, který byl ale bohužel zavřený a tak jsme se dovnitř nedostali. Slezli jsme proto kopec zase zpátky dolů a pomalu se vraceli po žluté do Skutče, odkud nám jel vlak. Počasí jsme měli věru aprílové. Chvíli svítilo sluníčko, chvíli padaly kroupy, někdy i jen tak pršelo. V lese jsme si ještě zahráli jednu hru na zahřátí a pak jsme pelášili do Skutče. Stihli jsme dokonce i dřívější vlak, jak jsme byli rychlí a tak jsme mohli být doma dřív v teple.
 

Náhledy fotografií ze složky 13. výprava - 10.4.2010, Krounka II.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Magická výprava...

(Pája, 11. 4. 2010 21:57)

Že je 13 nešťastné číslo? Mno jak se to vezme. Na jednu stranu nám sice padaly kroupy, svítilo sluníčko, foukal vítr a pršelo, ale je přece apríl ne? A na druhou stranu se výprava moc povedla. Všichni jsme došli do cíle a ještě k tomu o dost dřív a atmosféra mezi námi byla vynikající. Myslím, že 13. výprava byla osudová. :)

Třináctka je šťastný číslo :)

(Martina, 11. 4. 2010 21:44)

Tak tahle výprava neměla chybu. Opět jsme byli zase jedna skupina, která si dokáže užít sobotní výlet a i když nám občas padali kroupy, náladu a úsměv na tváři to opravdu nezkazilo. Děkuji všem, s kým jsem mohla strávit tuto parádní výpravu