Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.výprava - poslední v tomto školním roce

5. 6. 2010

14. výprava za poznáním


Heslo: Na kole

 

První skupinka se sešla ve Svídnici kolem osmé hodiny. Byli jsme pouze tři, ale to nevadilo, protože ve Lhotě se k nám přidali další tři. Vyrazili jsme ze Lhoty směrem do lesa a do kopce. Nahoře na nás čekala venkovní posilovna, kde jsme se chvíli zdrželi a zaposilovali jsme si. Na desátou hodinu jsme byli objednaní do lanového parku na Podhůře. Byli jsme tu na čas a když jsme všichni zaplatili vstupné, tak jsme dostali horolezeckou výzbroj v podobě sedáku a vyrazili směr dráha. Byli jsme na začátku proškoleni o bezpečnosti překonávání překážek a společně jsme se zakšírovali do sedáku. Vojta šel jako jediný na malý okruh pro děti, Iva se bojí výšek, tak šla s Vojtou a zbytek se vydal po žebříku nahoru do korun stromů. Už z prvního kolmého žebříku se dělaly závratě a po první překážce se klepaly nohy, ale nakonec jsme celou dráhu úspěšně zvládly a jako bonus jsme si mohli sjel dlouhou lanovku na Čertovu skalku, která byla opravdu dlouhá. Pak jsme se s pánem rozloučili a vyrazili ke kolům. Poobědvali jsme pod rozhlednou Bára, pak jsme se podívali z Báry do okolí a vyrazili jsme na kole dál. Dalším cílem byl zámecký park ve Slatiňanech. Do zámku jsme se nedostali, ale v parku jsme chvíli pobyli. Když jsme se pokochali, tak jsme se jeli schladit zmrzlinou k Málkovi a pokračovali na kole na Kočičí hrádek. Taky bylo celou dobu co jsme tu byli hodne malých dětí a tak se nám bitka moc nepovedla, ale všichni jsme se vyfotili v hrádku a zase jsme šlapali blátem do kopce. Poslední naše zastávka byla bývalá rozhledna Chlum, ze které zbyl už pouze dolní díl. Vyrušili jsme tu skupinku zelených chlapců, kteří nás přivítali se slovy "civil, civil". Moc  nadšení z nás zřejmě nebyli, ale museli si počkat až zase pojedeme dál. Poseděli jsme tedy znavení u bývalé rozhledny a pak jsme vyrazili už domů. Sice nebylo zase tolik hodin, ale všichni jsme byli nějaký unavení, nejspíš ze sluníčka.
Tímto výletem na kolách letošní výpravy končí a těším se na Vás zase v září.

Pája

 

Náhledy fotografií ze složky 14. výprava - Podhůra, 5.6.2010

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Na kole okolím

(Pája, 9. 6. 2010 23:05)

Všem zúčastněným děkuji, že jsme společně zakončili druhou serii výprav. Terén byl trochu vlnitý, sluníčko rozpálené, ale i tak jsme to zvládli. Uvidíme se v září na další výpravě.

Lanový park - poprvé a naposledy

(Martina, 7. 6. 2010 22:33)

Tak tohle byla nejnáročnější výprava. Sice jsme toho moc nenajeli, ale náročný terén, vyflusání z lanového parku a sluníčko po dosti deštivých dnech vzalo za svý a všici jsme byli pěkně schvácení. Tak teď jen nezbývá nic jiného, než načerpat přes prázdniny síly a v září opět vyrazit na další výpravu :)