Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.výprava

9. 10. 2010

15. výprava za poznáním


Heslo: Hurá do Pralesa

 

Tak jsme se zase po roce sešli na Chrudimském nádraží a vyrážíme na v pořadí již 15. výpravu. Je po šesté hodině ranní a my nastupujeme do autobusu, který nás popoveze jenom kousek na Vysočinu do Trhové Kamenice. Bylo ještě šero a my jsme vyrazili z Trhové Kamenice směrem na Horní Bradlo po zelené turistické značce. Sluníčko se pomalu vynořovalo z mraků a když jsme stáli pod rozhlednou Zubří, tak jsme mohli pozorovat nádherný východ slunce. Rozhledna byla bohužel zavřená a ani přes to, že jsme se snažili otevřít zámek jsme se nahoru nedostali. Tak jsme tedy vyrazili dál...

Cestou přes les jsme sbírali barevné podzimní listí a kochali se krásou podzimních barev. Došli jsme až na kraj Pralesu Polom, který je vyhlášen jako přírodní rezervace. Přečetli jsme si, co všechno smíme a co nesmíme a vyrazili kupředu do jeho středu. Přeskakovali jsme spadlé stromy a prohlíželi si tamní přírodu. Došli jsme až k staré chatě, která je uprostřed lesa a tady jsme se naobědvali. Cestou jsme poznávali houby a různé další rostlinky.

Z pralesa jsme vyšli rychle, protože má asi jenom 2 kilometry a tak už jsme byli v Horním Bradle a s úžasem jsme zjistili, že ještě není ani pravé poledne a my jsme už v půli cesty. Rozhodli jsme se tedy, že se zajdeme podívat na Kustošovskou lípu, která je v nedaleké vesnici od Horního Bradla a je jedním z 13. památných stromů v Železných horách. Mohutnou lípu jsme objevili a hrobku rodiny Kustošů, podle které se lípa jmenuje, jsme objevili až na poslední chvíli.

Když jsme se vrátili do Horního Bradla, tak jsme se vydali po žluté směrem na Nasavrky. Cestou jsme se zastavili na slunečném paloučku, chvíli jsme hráli slovní fotbal a pak jsme všichni společně usnuli. Vzbudili nás až dva cyklisti, kteří jeli kolem nás. A tak jsme zase pokračovali v naší sectě až jsme došli na rozhlednu Boii, která je veřejnosti přístupná celý rok a od ní jsme se vydali směrem na Křižanovickou přehradu a přes oboru Slavice jsme se dostali až domů. Celkově jsme ušli něco málo kolem 25 kilometrů a viděli jsme krásné podzimní lesy v naší vlasti.

 

Náhledy fotografií ze složky 15. výprava - Prales Polom, 9.10.2010

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Zuzka, 27. 10. 2010 20:50)

jo zase skvělá výprava:)...

Nic se nemá přehánět :)

(Martina, 26. 10. 2010 12:10)

Po letních prázdninách jsme se konečně dočkali. A jelikož jsme přes léto vyšli ze cviku, je fajn, že se šlo pozvolna a na pohodu. A to, že jsme každou chvíli jedli a 2x spinkali se nám už nemusí jen tak povýst. :) A to koštování jablek taky bylo úžasný :D