Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. výprava

20. 11. 2010

16. výprava za poznáním

 

 Název: Rybenské Perničky

opět jsme se všichni sešli na vlakovém nádraži v Chrudimi. Vlakem jsme popojeli do stanice Oldřiš u Poličky a odtud se vydali po zelené turistické značce směrem na vesnici Telecí. Oklikou jsme do  vesnice nakonec došli a pohlédli do tváře statelé Lukasově lípě. Pověst praví, že v ní pan Lukas psal žalmy a také je zpíval, ale nikdy neby odhalen a nikdo nepřišel na to, že hlas vychází z lípy. Po prohlídce staleté lípy jsme se přesunuli kousek dál a to k dřevěné zvonici u hřbitova v Telecím. Vylezli jsme až nahoru, kde byl veliký zvon, ale zvonit jsme si na něj nedovolili, aby na nás nepřišel někdo z vesnice.

Další cesta nás zavedla kolem Drašarovi lípy k Rybenským Perničkám, což jsou dvě mohutné skály uprostřed lesa. Kdo chtěl mohl si vylézt opatrně a pod dohledem nahoru a když jsme se pokochali, vydali jsme se kousek zpátky a pak po modré dál.

Naše cesta ce pomalu blížila ke konci a protože jsme do Borové u Poličky dorazili s hodinovým předstihem a jelikož byla docelazima, šli jsme si dát čaj a čokoládu do nedaleké restaurace. Hodina utekla, než jsme se stačili ohřát a už jsme jeli zase zpátky do Chrudimi...

 

Náhledy fotografií ze složky 16. výprava - Rybenské Perničky, 20.11.2010

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Zuzka, 20. 12. 2010 20:36)

opět skvělá výprava :)

Hezký podzimní den

(Martina, 6. 12. 2010 16:51)

Zase prima výprava a krásně strávený sobotní den