Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. výprava

11. 6. 2011

Poslední letošní výprava nás zavedla do Žďáru nad Sázavou, kde jsme navštívili místní zámek, který jsme si jenom prošli z venku, Viděli jsme dolní hřbitov, který byl zvláštní svou stavbou a sochou anděla uprostřed. Naším cílem ale dneska byla Zelená hora. Pro ty, kdo ji neznají, tak na Zelené hoře je kostel svatého Jana Nepomuckého, který je postavený do hvězdy a kolem něj je postavena do hvězdy i "průchozí" zeď, která je stavěná také do hvězdy. Zelená hora je památkou světovédo dědictví UNECSO právě kvůli simbolice hvězd. Ti co byli v kostele a poslouchali výklad už ví, že s touto stavbou jsou hvězdy spojeny opravdu hodně.

Po prohlídce Zelené hory jsme pokračovali dál naučnou stezkou, která nás zavedla na okraj Černého lesa, ukázala nám krásnou louku plnou kytiček a létajicích vážek, kousek jsme šli i kolem potoka, viděli jsme i dva čápy. Když jsme opět došli do města, stavili jsme se v cukrárně na melé občerstvení a  vydali se na druhou naučnou stezku, která vedla kolem místního rybníka.

Sluníčko nám hezky svítilo a tak se nám šlo pěkně a jak jsme tak šli, tak jsme došli až na nádraží, kde na nás čekal vláček, který nás dovezl domů. Tím naše letošní poslední výprava skončila a uvidíme se třeba v září.

 

Náhledy fotografií ze složky 19. výprava - Zelená hora, 11.6.2011

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

3x kolem cukrárny

(Martina, 19. 6. 2011 20:49)

Ta cukrárna nás pěkně přitahovala. Vždycky jsme se u ní nějakým způsobem znova ocitly. :D Ale ta naučná stezka přírodou byla vážně okouzlující