Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klub přežití ve Svídnici

6. 11. 2009
Máme za sebou úspěšně další schůzku Klubu přežití. Tentokrát se schůzka konala ve Svídnici a nastarosti ji měla Pája. Přišli Martina, Honza a Pavel. Po chvilkové aklimatizaci v klubovně jsme se do toho pustili. První úkol byl prorazit do plechovky dírku a pak ji sešlápnout. Pak přišla na řadu morseovka a v ní první úkol.
První úkol byl, aby jeden po druhém slanili z mostu do řeky a tam si vzali další správu. Nebylo to nakonec tak, že by museli do vody, ale všichni si to mysleli. Naštěstí byl pod mostem malý ostrůvek, na který se dalo dostat suchou nohou. Úkol se všem podařil a všichni mohli pokračovat dál...
Dalším úkolem bylo dojít na dřevo a rozdělat oheň na 3 sirky. Oheň nakonec zapálili všichni a dostali tak za to další morseovku.
Pak přišla na řadu plechovka. Úkolem bylo uvařit v ní čaj. Přěkážkou byla pouze díra, kterou si tam všichni na začátku prorazili. Někdo ji zacpal kouskem klacíku a někdo použil papírek. Nakonec jsme měli dubový čaj a čaj z kopřiv a břízy. Všechny byly velice zajímavé a myslím, že kdyby bylo nejhůž, že bychom je klidne vypili celé...
Poslední úkol bylo upravit kus masa. Záhadou bylo, že dva kusy byly už nasolené a jeden nebyl solený. Pavel maso podusil stejně jako Martina, která tam ještě přidala trochu kopřiv. Honza maso "smažil" po plátcích na plechovce, kterou si upravil jako pánvičku. V poslední morseovce už bylo jenom pár slov na závěr.
Ještě jsme chvíli postáli u ohně, poseděli v klubovně a pak jeli domů...
 

Náhledy fotografií ze složky Klub přežití Svídnice

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nějak bychom se uživili

(Martina, 9. 11. 2009 14:53)

Chtěla bych poděkovat Páje za změnu, co se programu týče. Byla to výborná zkušenost

Není to na čas

(Pája, 9. 11. 2009 10:43)

Všem, kdo přišli na dnešní schůzku, děkuji a doufám, že jste si ji pořádně užili...