Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svišti


 Na počátku byly ve Svídnici tři oddíly - Svišti, Práčata a Poštolky. Ty se ale postupem času rozpadly. Nejdéle z oddílů vydržely Poštolky. Kolem roku 2003 se Jirka s Jirkou S. domluvili, že ze tří zbývajících oddílů udělají jeden, který pojmenovali Svišti. Od té doby je ve Svídnici tedy pouze jeden oddíl. 

Naším působištěm je malá klubovna vedle staré školy, kde se scházíme každý pátek od půl páté a hrajeme si a pracujeme tak do sedmi hodin. Za celá ta dlouhá léta jsme prošli mnoha změnami, kritickými obdobími a podobně, ale stále přinášíme dětem něco jiného, než co je čeká ve škole a chceme jim předat něco z toho, co nás naučili naši vedoucí.

V letošním roce jsme se ocitli ve ZLATÉM ÚDOLÍ a budeme získávat dolary a kupovat za ně pozemky a hledat zlato. Děti by se měli naučit komunikovat mezi sebou až budou spolu obchodovat ohledně dílců jednotlivých pozemků, což se jim bude hodit i do běžného života. Stejně tak zjistí, že peníze není tak snadné získat a člověk pro to musí něco udělat, ať už je to zametení klubovny, či zatopení v kamnech, nebo snažení při hře. Doufám, že se letošní hra vydaří a přinese dětem zase něco nového.

Kromě této celoroční hry se budeme soustředit jako každý rok na věci, které se děti ve škole nenaučí, jako jsou druhy ohňů, vázání uzlů, luštění šifer, poznávání národních kulturních památek, zvířat a jejich stop, rostlin, hub, topografických značek, naučíme se zacházet s mapou a buzolou, protáhneme si těla při hrách v lese a na hřišti a zaměříme se také na rukodělnou činnost.

Předchozí celoroční hry:

Piráti

Po stopách Rychlých šípů

Zlatá horečka

Akičíta

Dobrodružnou stezkou

Pyramida

Po stopách Vinnetoua

Poděkování za spolupráci patří i ostatním bývalým členům a nečlenům, kteří se na nás v průběhu roku přijdou podívat. Velké dík patří všem rodičům dětí, kteří ochotně pomáhají s přepravou dětí a podporují náši činnost. A zvláště chci poděkovat svému taťkovi za to, jak mi neustále pomáhá a podporuje mě v této činnosti stejně tak jako moje mamka.

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Svišti